Про створення науково-виробничого кластера дистанційного зондування землі в Тернопільській області спілкувалися в онлайн-форматі представники Західноукраїнського національного університету і Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

Директор навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури ЗУНУ Василь Брич, керівник інноваційно-інвестиційного кластеру Тернопілля Григорій Химич, засновник групи компаній «MagneticOne Group» Руслан Савчишин, голова асоціації фермерів Роман Репко і начальник відділу регіонального розвитку та координації Національного центру управління та випробувань космічних засобів В’ячеслав Онисько обговорили співпрацю в рамках створення місцевого науково-виробничого кластера та перспективи підписання меморандуму про співробітництво із створення регіонального Подільського космічного центру.

У ході онлайн-зустрічі учасники визначили умови реалізації та апробацію очікуваних результатів досліджень. Організація кластера дозволить впровадити та використовувати космічні технології в інтересах економічного і соціального розвитку Тернопільської області. Зокрема, за допомогою отримання та системного опрацювання даних дистанційного зондування землі з використанням сучасних ГІС-технологій учасники кластеру зможуть отримувати дані для розв’язання питань щодо безпеки, агропромислового виробництва, земельних відносин, природокористування, розвитку територій та інфраструктури, екологічного моніторингу, дослідження проблеми зміни клімату і вчасного реагування на надзвичайні ситуації.