Створення кооперативів – розвиток сільських територій

Дата: 18-09-2017, 15:09 | Автор: Відділ інформації та зв’язків з громадськістю

Створення кооперативів – розвиток сільських територій 15 вересня 2017 р. на запрошення Агрохолдингу «Мрія» д.е.н., професор Пуцентейло П. Р. і к.е.н., доцент, докторант кафедри обліку та економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу ФАЕМ Костецький Я. І. взяли участь у ІІ Кооперативному форумі «Створюємо кооперативи – розвиваємо село», що відбувався у смт. Козова Тернопільської області.

Учасникам форуму було запропоновано таку тематику виступів: «Державна політика підтримки сільського господарства та сільських територій»; «Розвиток кооперативного руху на Тернопільщині»; «Підтримка СОКів у рамках соціальних програм Агрохолдингу «Мрія»; «Успішна молочна кооперація»; «Розвиток молочного бізнесу в Україні»; «Кооперація виробників традиційних локальних продуктів – інструмент розвитку сільської місцевості» тощо.

Професор Пуцентейло П. Р. і доцент Костецький Я. І. взяли активну участь у виступах і обговореннях щодо формування ягідної кооперації та розвитку ягідництва в Україні, створення та підтримки СОК у рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»: уроки та результати; інструменти місцевого економічного розвитку тощо. Разом з учасниками із Києва, Львова, Тернополя були проведені дебати щодо виявлення найперспективніших сфер діяльності та проаналізовані кращі проекти формування і розвитку кооперації в Україні.

Упродовж форуму науковці мали можливість поспілкуватися із представниками Агрохолдингу «Мрія»: Нонною Шмідік – заступником генерального директора Агрохолдингу «Мрія», Василем Мартюком – директором благодійного фонду Агрохолдингу «Мрія»; Іваном Крисаком – першим заступником голови Тернопільської ОДА; Наталією Присяжнюк – головним спеціалістом відділу координації дорадництва та кооперативних відносин Міністерства аграрної політики та продовольства України; Володимиром Стахівим – в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА; Василем Вітровим – головою Козівської РДА; Володимиром Петровським – головою Бережанської РДА; Андрієм Савою – к.е.н., с.н.с., докторантом ННЦ «Інститут аграрної економіки»; Іриною Кухтіною – керівником ГС «Інноваційне фермерство та кооперація», президентом асоціації «Ягідництво України»; Ганною Антонюк, к.е.н., експертом Проекту «Підвищення інформованості та оцінка потенціалу валоризації високоякісних харчових продуктів у Львівській області»; Ігором Стефанівим – координатором Тернопільського обласного ресурсного центру громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – III»; Віталієм Юрківим – спеціалістом з місцевого економічного розвитку Програми DOBRE/USAІD.

Після завершення форуму учасникам будо запропоновано практично-екскурсійну програму по успішних кооперативах Козівського району: кооператив «Файна поляна» з вирощування ягід малини с. Хоробрів; кооператив «Старий млин» с. Ценів.