НАВЧАННЯ ПОСЕРЕД ПОЛЯ: У ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ПРИДУМАЛИ АЛЬТЕРНАТИВУ ЗВИЧНИМ ЗАНЯТТЯМ

У студентів Західноукраїнського національного університету сьогодні особливе заняття. Адже відбувалося воно  просто серед поля, засадженого соєю. У такому форматі пари проводять не вперше, адже переконались – так студентів легше зацікавити до навчання.

В. о. директора навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування Західноукраїнського національного університету Дмитро Шушпанов розповів, що при університеті активно функціонує навчально-дослідне виробниче господарство “Наука”, яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур та іншою діяльністю пов’язаною з агробізнесом. Сучасна освіта вимагає практико-орієнтованого навчання, зауважує Дмитро Шушпанов, коли студенти не просто в книжках бачать лекції чи малюнки, а насправді бачать як вирощуються культури.

Долучилися до таких занять студенти 4-ох курсів зі спеціальностей, які пов’язані зі сільським господарством. Це майбутні агрономи, екологи та геодезисти. На базі виробничого господарства є аудиторії, але сьогодні одне з найважливіших занять – збір урожаю у полі.

Долучились до нього і агрономи місцевих підприємств. Вони розповіли студентам про усі технологічні етапи збору сої та поділились своїм багаторічним досвідом. Випускник вишу Ігор П’янков розповів, що навички з практичних занять стали чи не найкориснішими під час навчання і допомогли йому при пошуку роботи.

Студенти зізнаються, щоразу чекають таких занять з нетерпінням, адже наочність справді ефективна. А цьогоріч це чудова альтернатива проведенню пар в умовах карантину. Студент 2-го курсу інституту біоресурсів та природокористування Західноукраїнського національного університету Андрій Слота зазначив, що неабияку роль відіграє і спілкування з людьми, які вже мають такий досвід роботи.

Особливо сподобались такі пари першокурсникам. До прикладу, майбутній еколог Наталя Петришин запевнила, що для неї це було мега корисне заняття.

Після збору урожаю студентів університету планують відвезти на завод з переробки сої. Щоб майбутні фахівці побачили процес обробки сільськогосподарської культури від початку і до кінцевого етапу.

Джерело | Т1 Новини


Відбудеться конференція «Перспективи розвитку освіти, науки і бізнесу в глобальному середовищі»

Дата: Сьогодні, 09:46 | Автор: Відділ інформації та зв’язків з громадськістю

 

 Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у роботі VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Перспективи розвитку освіти, науки і бізнесу в глобальному середовищі», яка відбудеться 23 жовтня 2020 року в Західноукраїнському національному університеті за адресою: Майдан Перемоги, 3 (навчальний корпус № 2).

 

Програма роботи учасників конференції буде зазначена у запрошенні.

 

Для участі у науковому заході необхідно до 15 жовтня 2020 року надіслати на адресу оргкомітету заявку на участь (зразок додається), тези доповідей і копію квитанції про сплату організаційного внеску.

Робочі мови конференції – українська, англійська.

Тематичні напрями роботи учасників конференції:

1. Інтеграція освіти, науки, бізнесу, держави та суспільства в умовах сучасних

глобальних викликів;

2. Управління розвитком соціально-економічних систем мікро-, мезо- та макрорівня в умовах трансформації суспільства та глобальної економіки;

3. Проблеми і перспективи розвитку криптовалют, блокчейну, електронного бізнесу та соціальних мереж;

4. Сучасні вектори розвитку обліку, оподаткування, фінансів, аналізу та контролю: національний та міжнародний виміри;

5. Проблеми розвитку землевпорядкування та природокористування.

6. Соціальна, екологічна та енергетична модернізація розвитку об’єднаних територіальних громад.

Інформаційний лист (eng) [360.31 Kb] (kohf-wunu-23_10_2020-en)

Інформаційний лист (укр) [543.12 Kb] (kohf-wunu-23_10_2020-ukr)  


З 28 вересня 2020 року (на період перебування м. Тернопіль у червоній зоні) усі лекційні та практичні заняття для студентів денної та заочної форм навчання усіх факультетів, інститутів, коледжів проводитимуться в онлайн-режимі з використанням платформ MOODLE, ZOOM та інших систем відеозв’язку.


Студенти Навчально-наукового інституту біоресурсів і природокористування активно поєднують теоретичне навчання з практичним

  В Західноукраїнському національному університеті є багато можливостей щодо практикоорієнтованого навчання. Так, студенти ННІБП мають базу для застосування теоретичних знань на практиці на базі НДВГН. Так, 25 вересня студенти та викладачі ННІБП відвідали  НДВГ «Наука» ЗУНУ, де прослухали майстер-клас доцента кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Вітрового А.О. щодо тонкощів  вирощування сої, продуктів переробки та сфери її використання.
Культурну сою вирощують у більш ніж 60 країнах на всіх континентах.
Соя є цінною білко­во-олійною культу­рою, яка має ши­ро­кий спектр ви­ко­ри­с­тан­ня у кор­мо­ви­роб­ництві, хар­човій промисловості, її також застосовують для технічних цілей та в ме­ди­цині, а високий вміст білка і цінних харчових компонентів дозволяє використовувати її як недорогий замінник м’яса та молочних продуктів.
Студенти більше дізналися про перспективи нарощування виробництва сої в Україні та особливості обробітку ґрунту перед початком посіву, адже від того на скільки буде підготовлене поле перед посівом залежить ймовірність якісного збору врожаю.
Також мали нагоду побачити як  збирають сою пря­мим комбайнуван­ням. Стро­ки збирання ма­ють бу­ти максималь­но ко­рот­ки­ми, оскільки від цього за­ле­жить кількість і якість урожаю.
Особ­ли­ву ува­гу під час зби­ран­ня вро­жаю приділя­ють ви­соті зрізу­ван­ня рос­лин, ча­с­тоті обер­тан­ня мо­то­ви­ла, роз­та­шу­ван­ню мо­лотиль­но-се­па­ру­валь­них ор­ганів.
Стуyдети свої теоретичні знання закріпили на практиці і з неймовірними враженнями та емоціями повернулися додому.
 

Одним зі значущих моментів у житті кожного студента є вручення залікової книжки. Таке дійство відбулося в урочистій атмосфері протягом цього тижня в аудиторіях, де адміністрація ННІБП та наставники академічних груп привітали студентську молодь із початком навчання та вручили залікові книги. Викладачі привітали першокурсників, висловили їм щирі слова підтримки та теплі побажання успіхів в навчанні.

 


Відкрийте для себе наші плаття на розпис 2024, які відповідають останнім тенденціям.